"Wees de ondernemer van je eigen leven"

25 oktober 2011

Wat wil je bereiken, wat zijn de doelen die je in je leven stelt? En wat heb je daarvoor nodig? Een betere locatie dan de 23e etage van het hoofdkantoor van ABN AMRO met uitzicht over heel Amsterdam kun je niet hebben om daarover na te denken. Afgelopen maandag vond daar de eerste Jong Ondernemen Alumnibijeenkomst plaats. Met als doel: elkaar blijven ontmoeten, kennis en ervaring delen en zo je doelen (eerder) bereiken.

Een van de sprekers was Sietse Bakker, auteur van het boek How To Live Wow!? waarin hij schrijft over succesvol leven. Bakker: "Start with the end in mind. Op een dag ga je dood. Hoe wil je dan terugkijken op je leven? Ik dacht nachtenlang na over de vraag hoe ik mijn leven zou willen samenvatten. Uiteindelijk kwam ik op het woord 'wow'. Dat moet de dekking laden van het leven dat ik geleefd heb. Hoe je dat doet is voor iedereen persoonlijk. Ik heb de wijsheid niet in pacht, maar er zijn wel dingen die succesvolle mensen gemeen hebben. Je moet ondernemer van je eigen leven zijn.”

Thomas Verhagen van Dialogues House praatte over innovatie door aanspraak te maken op intellectueel kapitaal. Verhagen: "Als mensen hun ziel achterlaten in het fietsenhok ben je als organisatie nooit in staat innovatieve producten te ontwikkelen." Hij benadrukte het belang van de omgeving en minder zichtbare factoren van die omgeving als sfeer, energie, inspiratie etc.

Ook Richard van de Coevering (YourBusinessBanking), Cees Pille (Jong Ondernemen), en Laura Oringa (Dialogues House) spraken over inspiratie en over succesvolle en minder succesvolle start-ups. Het was een geslaagde en inspirerende bijeenkomst die smaakt naar meer. Meer weten? Lees het persbericht over Jong Ondernemen Alumni.


Delen |